VÕTA ÜHENDUST

Kontor

Tiigi 8-24

51003 Tartu

Eesti

 • Kontor

  Tiigi 8-24

  51003 Tartu

  Eesti

Telefon

+372 5645 4459

E-post

info@roheline.ee

Aadress

Tiigi 8-24, Tartu

Registrikood

80001670

Töötajad

Marilin Eessalu, tegevjuht ja projektijuht
+372 5645 4459

Mind on alati ahvatlenud võimalused maailma paremaks muuta. Usun, et inimesed on ilusad ja head ning üheskoos on kõik võimalik.

Hariduselt olen arheoloog, töökogemuselt muuseumirott, vabatahtlikuna mitmete noorsootööalaste projektide juht. Eesti Roheline Liikumine on miljoni võimaluse organisatsioon ning minu jaoks võimalus panustada oma julget pealehakkamist selle edasisse edulukku.

Demy Landson, kommunikatsioonijuht
+372 53038035
 
Millist teed elus ka ei valiks – ikka jõuan tagasi keskkonnateemadeni ja looduseni. Usun, et praeguseks hetkeks on meie kõigi kohustus säilitada ja hoida planeeti sellisena nagu see on. Miks mitte ka veel paremana? Eesti Rohelise Liikumise liige olen olnud ligikaudu 10 aastat ning nüüd on aeg panna tööle kõik elu jooksul omandatud oskused meie kõigi hüvanguks. Olgu see siis kommunikatsioon, projektijuhtimine või turundus – annan endast meie enda heaolu ja looduse hüvanguks maksimumi!
Silver Sillak, huvikaitse ekspert

Tegelen Rohelises Liikumises teemadega, mis on seotud kliimamuutuste, taastuvenergiale ülemineku ja demokraatiaga. Olen õppinud nii ühiskonna- ja poliitikateadusi kui ka energeetikat ning püüan kasutada neid teadmisi, et luua silda keskkonnakaitsjate, poliitikute ja töösturite vahel. Tänapäevase tööstustsivilisatsiooni jätkusuutmatus ja haprus on mind viinud mõistmiseni, et see on üks olulisimaid asju, millega tegeleda.

Maris Pedaja, huvikaitse ekspert
maris@roheline.ee

Teismelisena armastasin kuulata Singer-Vingerit ja unistada oma põlvkonna revolutsioonist – nüüd siis selle ka sain, sest pea kohal terendav kliimakriis nõuab kiiret tegutsemist ja jõulist kannapööret. Kuna sotsiaalsed ja ökoloogilised probleemid ei sünni mitte vaakumis, vaid on paratamatult teineteisega läbi põimunud, on ka minu raskuskeskmeks kujunenud sild sotsiaalse ja keskkonna õigluse vahel. Üpris loogilisi radu pidi on elu loksutanud mu ERLi sadamasse tegelema rohepöörde, õiglase ülemineku ning kogukondade võimestamise teemadega. Olen pälvinud poliitika-ja meediakraadi Rostocki Ülikoolist (BA) ning keskkonna ja kestlikkuse eriala kraadi Lundi Ülikoolist (Msc), sekka täiendanud end Bergeni ja Aarhuse ülikoolides vahetusüliõpilasena.

Karola Kivilo, projektijuht

Oma eluteel olen alati jõudnud metsa ja vaikuse juurde tagasi. Matkan läbi maailmade, valdkondade, kogemuste, riikide ümber oma keskme, milleks on loodus.

Soovin luua keskkonda, kus inimesed on kuuldud, mõistetud ja hoolitud ning olen kindel, et looduse ja iseendaga ühenduses olles on palju raskem hävitada, kasuahnelt ja hoolimatult tegutseda.

Erialalt oman kõrgharidust loodusturismis ning olen jõudnud elus etappi, kus soovin, et lisaks millegi uue tegemisest tulevale väljakutsele ja põnevusele loon oma tööga väärtust ning teen seda kooskõlas oma väärtustega.

Johanna Kuld, huvikaitse ekspert
johanna@roheline.ee

Kliimamuutuste teemadeni jõudsin bakalaureuses poliitika, majanduse ja filosoofia ühenderiala õppimise käigus. Sotsiaalteaduste haridus andis mulle ülevaate ülemaailmsete süsteemide keerukusest ja haavatavusest, mis suunas mind magistrisse kliimamuutuseid ja rahvusvahelist arengut õppima. 2020. aasta lõpul sain magistrikraadi Manchesteri ülikoolist rahvusvahelise arengu, kliimamuutuste ja keskkonna erialal. Magistriõpingutel keskendusin ebavõrdsuse, linnaaianduse ja toidujulgeoleku teemadele seoses vastupidavuse ja kohanemisega kliimamuutustele globaalses lõunas.

Juhatus

Agor Eiskop
juhatuse liige
+372 5615 6378
Grete Arro
Küsimused, mis mind viimasel ajal vaevavad, ringlevad ümber teadmiste mitte-rakendamise: on teada nii palju inimpsüühika muutlikkusest, neuroplastilisusest – nagu looduses, pole ka meie psüühilistes omadustes suurt midagi, mis ei võiks muutuda. Teadmised, oskused, hoiakud, harjumused, emotsioonid, väärtused – kõik kujunevad ja muutuvad vastasmõjus keskkonnaga, täpselt nagu kõik muu looduses kujuneb ja muutub vastasmõjus keskkonnaga. Näiteks on teada, et kompleksusstest arusaamine pole üksikute privileeg, vaid arutleva ja aeglase-pusiva õpetamise tulemus, mille puhul võivad nähtustest sügava arusaamiseni jõuda pea kõik. Aga meil ei ole enam aega, et loota muutust pelgalt läbi haridussüsteemi. Mõistlikku mõtlemise muutust võiks toetada meis kõigis, kes me keskkonnale oma käpajälje jätame.
juhatuse liige
Madis Vasser
juhatuse liige,
huvikaitse ekspert
+372 5395 0310
 

Meie kõigi ühise elukeskkonnaga seotud probleemid on niivõrd komplekssed, et paljud ei suuda või soovi nendest isegi mõelda. Kuid antud teemade vältimine ei ole lahendus, sest ilma keskkonnata pole ka elu. Seega on minu sihiks energeetika- ja kliimateemade raamistamine arusaadavas ning mõistlikule dialoogile kutsuvas vormis, lihtsustades murepunkte võimalikult palju, aga mitte liialt. Nagu öeldakse: planeet maa ja selle asukad väärivad kliimamuutuse asemel hoopis süsteemimuutust.

Anneta
meile

Kuidas meile annetada?

Meile saab annetada ülekandega. MTÜ Eesti Roheline Liikumine tegutseb projektirahastuse, annetuste ja liikmemaksude toel, seega oleme tänulikud igasuguse toetuse eest.

Saaja nimi
MTÜ Eesti Roheline Liikumine

Swedbank
EE322200221011415405

Miks meile annetada?

 • Toetades ERLi, toetad püüdlusi kohaneda kliimamuutustega meie allesjäänud looduskeskkonda hoides ja taastades ning minna ühiskonnana üle õiglasele ja säästlikule majandusmudelile, et tagada elamisväärne keskkond ka meie lapselastele.
 • ERL on üks vanimaid ja mõjukamaid Eesti keskkonnaorganisatsioone, mis ühendab endas keskkonnakaitse ajaloolise mälu rahvusvahelise kogemuse ning agressiivse entusiasmiga. 
 • ERLis töötavad motiveeritud keskkonnakaitsjad ja eksperdid, kes tunnevad oma valdkonda ning oskavad piiratud rahalist ressurssi tulemuslikult kasutada.

Milleks me annetusi kasutame?

Kuigi projektid katavad enamasti lisaks sihipärasele tegevusele ning projektiga seotud inimeste palkadele ära ka osa igapäevastest kuludest, tuleb ikka ette ootamatuid kulutusi, raskemaid aegu või keskkonnaprobleeme, milleks projektipõhist rahastust parajasti ei ole. Annetused aitavad meil töötada järjepidevalt puhtama elukeskkonna nimel.

Eesti Roheline Liikumine on liitunud Eesti Vabaühenduste Liidu väljatöötatud Annetamise Hea Tavaga.

Liitu Eesti keskkonna heaks meie üle 1000 liikmega!

 • MTÜ Eesti Roheline Liikumine 

  Tiigi 8–24, 51003 Tartu 
  +372 5645 4459
  info@roheline.ee

Reg kood: 80001670 

Arvelduskontod:
EE322200221011415405 Swedbank