Skip to main content

VÕTA ÜHENDUST

Kontor

Tiigi 8-24

51003 Tartu

Eesti

Telefon

+372 5645 4459

E-post

info@roheline.ee

Aadress

Tiigi 8-24, Tartu

Registrikood

80001670

Töötajad

Marilin Eessalu, tegevjuht ja projektijuht
+372 5645 4459

Mind on alati ahvatlenud võimalused maailma paremaks muuta. Usun, et inimesed on ilusad ja head ning üheskoos on kõik võimalik.

Hariduselt olen arheoloog, töökogemuselt muuseumirott, vabatahtlikuna mitmete noorsootööalaste projektide juht. Eesti Roheline Liikumine on miljoni võimaluse organisatsioon ning minu jaoks võimalus panustada oma julget pealehakkamist selle edasisse edulukku.

Carmen Kilvits, elurikkuse huvikaitseekspert
carmen@roheline.ee

Mia Kankimäki võtab oma raamatus “Asjad, mis panevad südame kiiremini põksuma” väga tabavalt kokku selle tunde, miks ma töötan ERLis elurikkuse huvikaitse eksperdina ning pean oluliseks liikide ja looduse hoidmist: “Seesama seletamatu tunne, mis sind haarab, kui vaatad suveööl tüüne järve taha loojuvat päikest või kuuldes aprillikuisel õhtul musträsta laulu. Sellega on seotud totaalne ilu, ports igatsust, kübeke meeleheidet. Tunne, et seda kõike ei suuda eales nautida nii palju, kui peaks, sest sellel ei saa sabast kinni, seda ei saa kaasa võtta, seda ei saa enda omaks, sellele ei suuda üdini anduda. See jääb alati veidi kättesaamatuks, ehkki oled sellest täiesti ümbritsetud.”

Ma loodan, et nii meil kui ka tulevastel põlvedel õnnestub seda seletamatut tunnet looduses kogeda.

Madis Vasser, moodultuumajaamade vanemekspert
+372 5395 0310
 

Alates 2018. aastast olen ma töötanud energeetika- ja kliimaküsimustega. Esindasin Eesti Keskkonnaühenduste Koda Keskkonnaministeeriumi poolt veetava
riikliku tuumaenergia töörühma ruumianalüüsi all-töörühmas. Olen läbinud Ameerika Ühendriikide tuumaohutuse ning asukohavaliku koolitusprogrammi Foundational Infrastructure for Responsible Use of Small Modular Reactor Technology (FIRST).

Henri Lukas Lepik, huvikaitse ekspert fosforiiditeemadel
lukas@roheline.ee

Pean end üpriski uudishimulikuks inimeseks. Olen avatud uutele teadmistele ja põnevatele vestlustele. Samuti proovin end kursis hoida päeva- ja maailmapoliitikaga. Igapäevaselt õpingi Tartu Ülikooli riigiteaduste erialal, kus olen omandanud teadmisi ka keskkonnapoliitika teemadel ja nende kujundamisel. 

Roheline mõtteviis ja puhas loodus on mulle olulised väärtused. Seetõttu soovin, et fosforiidi teemadel oleksid esiplaanil nii keskkonna kui ka kohalike elanike huvid. 

Johanna Kuld, huvikaitseekspert energiasiirde ja gaasi teemadel
johanna@roheline.ee

Kliimamuutuste teemadeni jõudsin bakalaureuses poliitika, majanduse ja filosoofia ühenderiala õppimise käigus. Sotsiaalteaduste haridus andis mulle ülevaate ülemaailmsete süsteemide keerukusest ja haavatavusest, mis suunas mind magistrisse kliimamuutuseid ja rahvusvahelist arengut õppima. 2020. aasta lõpul sain magistrikraadi Manchesteri ülikoolist rahvusvahelise arengu, kliimamuutuste ja keskkonna erialal. Magistriõpingutel keskendusin ebavõrdsuse, linnaaianduse ja toidujulgeoleku teemadele seoses vastupidavuse ja kohanemisega kliimamuutustele globaalses lõunas.

Andres Salumets, energiasiirde huvikaitseekspert
andres@roheline.ee

Olen kirglik jätkusuutlikkuse ja keskkonnalahenduste suhtes. Mul on ökotehnoloogia alane haridus, mille ma olen omandanud Rootsis Östersundis. Oma programmi kaudu sain väärtuslikke teadmisi roheliste tehnoloogiate, keskkonnajuhtimise ja uuenduslike lähenemisviiside kohta jätkusuutlikuma tuleviku loomiseks.

Olen põnevil, et saan anda oma panuse Eesti Rohelise Liikumise missioonile, milleks on keskkonnateadlikkuse ja jätkusuutlikkuse edendamine Eestis. Mind ajendab veendumus, et positiivsed muutused algavad teadlikust tegevusest ning üksikisikute ja organisatsioonide ühistest jõupingutustest, mis töötavad rohelisema planeedi nimel.

Väljaspool tööd olen innukas spordihuviline. Olgu see siis matkamine, jooksmine või muu füüsiline tegevus, leian, et sport ei hoia mind mitte ainult tervena, vaid innustab ka distsipliini, vastupidavuse ja loodusega seotuse tunnet – väärtused, mis on kooskõlas minu keskkonnahoiu kirega.

Ma ootan huviga koostööd sarnaselt mõtlevate inimestega, et edendada jätkusuutlikke muutusi ja keskkonnasõbralikke tavasid meie kogukondades

Karola Kivilo, projektijuht

Oma eluteel olen alati jõudnud metsa ja vaikuse juurde tagasi. Matkan läbi maailmade, valdkondade, kogemuste, riikide ümber oma keskme, milleks on loodus.

Soovin luua keskkonda, kus inimesed on kuuldud, mõistetud ja hoolitud ning olen kindel, et looduse ja iseendaga ühenduses olles on palju raskem hävitada, kasuahnelt ja hoolimatult tegutseda.

Erialalt oman kõrgharidust loodusturismis ning olen jõudnud elus etappi, kus soovin, et lisaks millegi uue tegemisest tulevale väljakutsele ja põnevusele loon oma tööga väärtust ning teen seda kooskõlas oma väärtustega.

Juhatus

Grete Arro
Küsimused, mis mind viimasel ajal vaevavad, ringlevad ümber teadmiste mitte-rakendamise: on teada nii palju inimpsüühika muutlikkusest, neuroplastilisusest – nagu looduses, pole ka meie psüühilistes omadustes suurt midagi, mis ei võiks muutuda. Teadmised, oskused, hoiakud, harjumused, emotsioonid, väärtused – kõik kujunevad ja muutuvad vastasmõjus keskkonnaga, täpselt nagu kõik muu looduses kujuneb ja muutub vastasmõjus keskkonnaga. Näiteks on teada, et kompleksusstest arusaamine pole üksikute privileeg, vaid arutleva ja aeglase-pusiva õpetamise tulemus, mille puhul võivad nähtustest sügava arusaamiseni jõuda pea kõik. Aga meil ei ole enam aega, et loota muutust pelgalt läbi haridussüsteemi. Mõistlikku mõtlemise muutust võiks toetada meis kõigis, kes me keskkonnale oma käpajälje jätame.
juhatuse liige
Agor Eiskop
juhatuse liige
+372 5615 6378
Liisi Pajula
Igapäevaselt toimetan ma Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis, kus
uurin, kuidas arendada ja õpetada kestlikku mõtteviisi. Seetõttu mõtlen ma ka hästi palju küsimustele, et mis see kestlikkus üldse on ja kuidas saavutada suuri sotsiaalseid muutusi lühikese ajaga. Sellised lihtsad küsimused, nagu näha. Aga mulle ei meeldi üldse akadeemilisse mõtlemisse lõksu jääda ning seetõttu meeldib mulle ka “käsi määrida” ja proovida Päriselt Midagi Korda Saata. Selleks aga pakub ERL suurepärase võimaluse!
juhatuse liige
 
Züleyxa Izmailova
Olen Riigikogu liige. ERL-i juhatusse kandideerimise otsuse peamiseks motivaatoriks oli asjaolu, et Eesti keskkonnapoliitikas on oodata suuremaid muutusi ja ekspertide teadmistest kantud keskkonnaorganisatsioonide roll peab saama senisest veelgi olulisemaks, et olla partneriks riigisektorile rohepöörde elluviimisel, aga ka rohepesule või ebapiisavale tegutsemisele osutavaks valvekoeraks.
juhatuse liige
zuzu@roheline.ee

Anneta
meile

Kuidas meile annetada?

Meile saab annetada ülekandega. MTÜ Eesti Roheline Liikumine tegutseb projektirahastuse, annetuste ja liikmemaksude toel, seega oleme tänulikud igasuguse toetuse eest.

Saaja nimi
MTÜ Eesti Roheline Liikumine

Swedbank
EE322200221011415405

Miks meile annetada?

  • Toetades ERLi, toetad püüdlusi kohaneda kliimamuutustega meie allesjäänud looduskeskkonda hoides ja taastades ning minna ühiskonnana üle õiglasele ja säästlikule majandusmudelile, et tagada elamisväärne keskkond ka meie lapselastele.
  • ERL on üks vanimaid ja mõjukamaid Eesti keskkonnaorganisatsioone, mis ühendab endas keskkonnakaitse ajaloolise mälu rahvusvahelise kogemuse ning agressiivse entusiasmiga. 
  • ERLis töötavad motiveeritud keskkonnakaitsjad ja eksperdid, kes tunnevad oma valdkonda ning oskavad piiratud rahalist ressurssi tulemuslikult kasutada.

Milleks me annetusi kasutame?

Kuigi projektid katavad enamasti lisaks sihipärasele tegevusele ning projektiga seotud inimeste palkadele ära ka osa igapäevastest kuludest, tuleb ikka ette ootamatuid kulutusi, raskemaid aegu või keskkonnaprobleeme, milleks projektipõhist rahastust parajasti ei ole. Annetused aitavad meil töötada järjepidevalt puhtama elukeskkonna nimel.

Eesti Roheline Liikumine on liitunud Eesti Vabaühenduste Liidu väljatöötatud Annetamise Hea Tavaga.