Skip to main content

Virtuaalne lõkkeõhtu: “Miks vaba turg keskkonda ei kaitse?”

2021-05-10 07:47:18

20. mai kell 18:00 toimub lõkkeõhtu hõnguline arutelu koos Eesti Rohelise Liikumise projektijuhi Uku Lilleväljaga, kellega arutleme:
– miks tänane majandussüsteem keskkonna hävimist soodustab;
– kus on selle süsteemi juured;
– mida tuleks muuta, et kahandada äritegevuse kahjusid kogukondadele ja ökosüsteemidele Eestis ja kaugemal.

Uku on oma tegemistes pühendunud turgude ja majandussüsteemi kestlikumaks ja õiglasemaks muutmisele. Ta on töötanud mõjuinvesteerimisfondis Mauritiusel, suunates investeeringuid vastutustundlikesse ettevõtetesse Aafrikas ja Lähis-Idas, ja panustanud finantssüsteemi jätkusuutlikkuse edendamisse Eestis. Uku on parendanud ka kliima- ja katastroofikindlustuse ligipääsetavust Filipiinidel ja Aasias ning toetanud energiapoliitika kestlikumaks muutmist Eestis ja Euroopas. Ta on lõpetanud magistrantuuri arengukoostöö ja juhtimise erialal Lundi Ülikoolis Rootsis ning täiendanud oma haridusteed reisimise ning koolitustega maailma eri otstes.

Osalemiseks registreeri end SIIN:
https://bit.ly/3nRLuuK
Üritus on TASUTA ja Zoomi vahendusel.

Aruteluõhtu on osa sarjast, kus Eesti Rohelise Liikumisega seotud inimesed jagavad oma lugusid, soovitud tulevikuvisioone ja väljakutseid. Ürituste ajal esile kerkivaid visioone ja nõudmisi võetakse arvesse ning veel 9 Euroopa riigi noorte seisukohtatega moodustatakse Euroopa Roheleppele ettepaneku dokument. Igal üritusel järgitakse turvalisema ruumi poliitikat.

Aruteluõhtu on osa Eesti Rohelise Liikumise projektist “System: reset” , mida rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm.

Küsimuste korral kirjuta karola@roheline.ee.

Foto: Sascha Hormel

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!