Skip to main content

Tule ERL-i suvekooli “Mis on toidu hind?”!

2020-06-01 15:07:00

Eesti Rohelise Liikumise suvekool toimub 29. juuni – 2.  juuli Läänemaal Algallika külalistemajas.

Kuidas on omavahel seotud avokaado ökoloogiline jalajälg, taimesortide patenteerimine ning mesilaste heaolu? Miks raisatakse toitu, kui inimesed on näljas? Kui oled leidnud end aeg-ajalt mõtisklemast globaalse toidutootmise süsteemi probleemide üle, on ERL-i suvekool just õige koht, kust lahendusi otsida.

Mis toimub?

Loengud ja arutelud oma ala ekspertide juhtimisel, lahenduste visioneerimine ning mõttekaaslaste leidmine.

Maailma toiduprobleemidest räägivad Eestimaa Looduse Fondi ekspert Alex Lotman ning õiglase kaubanduse eestkõneleja Jaanus Välja, taimekaitsevahendite mõju keskkonnale ja inimesele tutvustab Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik, toidukorvi jalajälje arvutab välja energeetikaekspert Marek Muiste, kohaliku ning hooajalise toidu eelistest räägib permakultuuri disainer Marian Nummert. Lisaks tutvustame toiduminimalismi mõistet ning uurime, kuidas ja mida on kõige mõistlikum ise säilitada.

Ruumi ja aega jääb ka osalejate tõstatatud teemade jaoks, õhtuprogrammiks, uuteks tutvusteks ning ümberkaudse looduse avastamiseks.

Kellele see mõeldud on?

Eelkõige noortele vanuses 18-30, kes soovivad uusi teadmisi, tutvusi ja inspiratsiooni. Oodatud on kõik kestliku toidu huvilised, süsteemimuutus algab ju ikkagi teadmiste jagamisest. Eeldame aktiivset osavõttu kõigil neljal päeval.

Kuidas suvekooli registreeruda?

Täida ära registreerimisvorm hiljemalt 21. juuniks. Kui soovijaid on üle 30 inimese, valime omalt poolt välja motiveeritumad. Kontakteerume hiljemalt 22. juunil kõigiga, kes registreerimisvormi ära on täitnud ja anname teada, kas on võimalik sel aastal suvekoolist osa võtta ning millised on järgmised sammud.

Palju maksab?

Suvekoolis on võimalik osaleda ilma tasuta, kuid võimalusel palume vabatahtlikku toetust 15-30 eurot vastavalt oma võimalustele, mis läheb ERLi tegevuste toetamiseks. Pärast koha kinnitamist on võimalik toetus kanda MTÜ Eesti Rohelise Liikumise kontole (EE322200221011415405, selgituseks: suvekool, Osaleja Nimi) või maksta koha peal sularahas.

Suvekooli raames on kaetud kõik toidukorrad (taimetoit), majutus Algallika külalistemajas, programm ja transport. 

Kuidas kohale saada?

Täpsema info transpordi kohta saadame neile, kes osutuvad suvekooli valituks.

Lisainfo:

Marilin Eessalu, Eesti Rohelise Liikumise projektijuht

marilin@roheline.ee

Registreerumine kuni 21. juunihttps://forms.gle/tFCvC5TPVbkZ7H2r7

Suvekool toimub projekti “Growing together” raames, mida toetavad Erasmus+ program ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!