Skip to main content

Suri kunagine Eesti Rohelise Liikumise esimees (1988-1990) Toomas Frey

2020-09-28 10:02:00

Kolmapäeval suri 82-aastasena ökoloog, geobotaanik ja metsateadlane Toomas Frey, kes aastatel 1988.1990 oli ka Eesti Rohelise Liikumise esimees. Avaldame lahkunu lähedastele kaastunnet.

Professor Toomas Frey valiti Eesti Rohelise Liikumise juhiks 1988. aasta lõpul. ERL-il oli parasjagu möödas tormiline esimene poolaasta pärast asutamist ning alles otsiti oma kohta, tegutsedes samaaegselt nii survegrupina kui poliitilise parteina. Kui 1988. aasta oli möödunud peamiselt suurte rahvakoosolekute korraldamise tähe all, siis Toomas Frey juhtimisel hakati üles ehitama organisatsiooni struktuuri ja süstemaatilist tegevust keskkonna kaitsmisel üle Eesti.

Olulise teetähisena võeti Toomas Frey juhtimise ajal ERL vastu mõjuka rahvusvahelise keskkonnavõrgustiku Friends of the Earth täisliikmeks. Toomas Frey jõudis ERL-i juhtida paraku vaid poolteist toimekat aastat, kuna sai aastateks 1990-1991 keskkonnaministriks.

Oma paljudes erinevates rollides on andekas ökoloog Frey väga palju panustanud Eesti metsade uurimisse ja kaitsesse ning palud tema õpilased on metsakaitse tööd jätkamas nii ERL-is kui paljudes teistes organisatsioonides ja asutustes.

Loe ka artiklit Toomas Frey’st ERRist.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!