Skip to main content

Ökoärevuse enesehoiu tehnikate töötuba

2022-07-14 13:53:59

Kolmapäeval, 20. juulil kell 12-13 toimub Eesti Rohelise Liikumise eestvedamisel ökoärevuse enesehoiu tehnikate töötuba.

Tuleviku ja praegusi väljavaateid arvestades keskkonna- ja sotsiaalsete probleemide valguses on loomulik reaktsioon kogeda mingil moel ökoärevust, kuid kahjuks ei ole alati loomulik osata sellega toime tulla nii, et tervis ja igapäeva tegevused ei kannataks.

Ökoärevus (climate distress) on krooniline hirm keskkonnasüsteemide kokkuvarisemise ees. See on põhimõtteliselt teadmine sellest, mis toimub ja selle väga hirmutavana leidmine.

Selle töötoaga anname sulle mõistmise ja oskused iseend ning kaaslasi keskkonnas ja ühiskonnas toimuva valguses mõista, toetada ja vaimset tervist parendada.

Töötuba juhendab psühhoterapeut, koolitaja ja konsultant Jo McAndrews:

♦️ Kehastatud enese- ja kaasregulatsiooni praktikad (Embodied self and co-regulation practices)
♦️ Empaatiline kuulamine ja peegeldamine (Deep listening)
♦️ Tugisüsteemi välja töötamine (Developing a support system)

Osalemiseks registreeri end sellel lingil. Üritus on TASUTA ja Zoomi vahendusel. Märgi end osalejaks ka Facebooki üritusel.

PS! Üritus toimub inglise keeles ja seda salvestatakse.

Jo McAndrews on psühhoterapeut, koolitaja ja konsultant, kes on kõige enam töötanud perede, noorsootöötajate koolitamise, toetamise ja ruumi hoidmisega, et anda neile oskused ja mõistmine, kuidas aidata lastel säilenõtkeks ja vastupidavaks kasvada. Ta on kursusi läbi viinud üle 16 aasta, millest viimased 3 aastat on ta töö keskmeks olnud trauma ja kiindumus.

Muu hulgas on ta õppinud ja süvenenud teemadesse nagu polüvagaalne teooria, kiindumuse teooria, süvaökoloogia, säilenõtkus (resilience), kujutlusvõime, vägivallatu suhtlus, mängulisus ja mindfulness. Samuti on ta olnud aastaid seotud keskkonnakampaaniates. Loe Jo kohta rohkem siit.

Töötuba on osa Eesti Rohelise Liikumise pilootprojektist ökoärevuse (ecoanxiety/climate distress) teemadel Eestis.

Küsimuste korral kirjuta karola[at]roheline.ee.

Foto: Markus Trier

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!