Kutse kliimaemotsioonide koolitusele: “Kuidas toetada noori kliimaärevuses?”
Kas oled kohtunud noortega, kes kogevad keerulisi kliimamuutustest tulenevaid emotsioone või väljendavad kliimaärevust ja hirmu planeedi ja inimkonna tuleviku ees ning ei tea, kuidas neid toetada?
Kutsume osalema 1-päevasele koolitusele “Kuidas toetada noori kliimaärevuses?”.
Koolitus pakub oskuste kogumit praktilistest meetoditest, et aidata noortel tervislikult toime tulla keeruliste kliimaemotsioonidega ning seeläbi toetada nende vaimset tervist ja säilenõtkust.
Kliimaärevusele keskenduv koolitus annab eneseregulatsiooni meetoditest põhiteadmised ning varustab osalejad praktiliste oskustega, et osata mõista ja toetada noori (vanuses 16-30) nende raskete emotsioonidega tervislikult toime tulemisel.
Õpitulemused
- Kliimaemotsioonide peamiste aspektide mõistmine, fookus kliimaärevusel.
- Oskus viia noortega läbi lihtsaid harjutusi, et aidata leevendada kliimaärevust ja kliimamuutustest tulenevaid emotsioone.
- Oskus tuvastada, millal vajab noor inimene täiendavat tuge, ja teadmine, kuhu teda edasise abi saamiseks suunata.
Aeg ja koht
2. november Tartu Loodusmajas 9-17
4. november Tallinnas Peaasjade kontoris Maneeži 3 (3. korrus)
Koolitus ja toitlustus on tasuta.
Oled oodatud, kui
- töötad noortega – koolis, noortekeskuses, vabaühenduses, haridusvaldkonnas, noorteorganisatsioonis (oodatud on ka lapsevanemad)
- sul on huvi keskkonna ja psühholoogia teemade vastu
- sul on soov õppida, kuidas toetada noori kliimamuutustest tulenevate emotsioonide ja seisundite juures
Programm
1. osa
Sissejuhatus
Kliimamuutuste ülevaade
Ülevaade kliimaärevusest
2. osa
Mis on emotsioonid ja miks me neid vajame?
Ülevaade ärevusest
Kuidas emotsioone normaliseerida
3. osa
Kuidas hallata keerulisi emotsioone: Kognitiivse Käitumisteraapia põhimudel
Edasine toetus
Ärevuse leevendamise tehnikad noortele
Ettevalmistus harjutuste praktiseerimiseks
4. osa
Meetodite harjutamine
Enesehoiu strateegiad
Kokkuvõte ja lõpetamine
Koolitajad
2. november Tartus
- Helena Kisand
- Aive Aun
Helena Kisand on psühhiaatria eriala arst-resident. Ta on õppinud kognitiivset käitumisteraapiat ja avatud dialoogi meetodit. Helena on töötanud ka Peaasi.ee noortekeskuses kliinilise spetsialistina. Tema huvi kliima- ja ökoärevuse vastu lähtub isiklikust murest keskkonna pärast ja arusaamisest, et teema on paljude noorte jaoks aktuaalne, kuigi nad ei pruugi julgeda seda ise jutuks võtta.
Aive Aun on loodusõpetuse ja asendusõpetaja esimese ja teises kooliastmes ja suhtleb pidevalt noortega nii kooli siseselt, kui väliselt. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis Andragoogika bakalaureuse eriala. Omandanud keskerihariduse Räpina Aianduskoolis, töötanud samas valdkonnas mitmeid aastaid. Lisaks on ta läbinud erinevaid koolitusi kasvatusteaduses, mis on toetanud tööd lastega ning on töötanud ka lasteaias õpetajana.
Ta osales Tallinna Ülikooli projektis “ Elu kliimamuutuste keskel”, mille eesmärgiks oli uurida kliimamuutuste mõju nii Eesti ühiskonnale üldiselt, kui ka kliimast tuleneva ärevuse mõju inimestele. Lisaks osales ta koolitusel “Laste ja noorte kliimateadlikuse kujundamine”.
Ta on teinud vabatahtliku tööd Eesti Orhideekaitse Klubis, Eesti Andragoogide Liidus ja olnud aktiivne kodukoha kogukonnatöös nii noorte, kui täiskasvanutega.
Noored, loodus, kliima ja kliimaärevuse mõju noortele, on talle südamelähedased ja viimastel aastatel talle aina enam huvi pakkunud.
4. november Tallinnas
- Hedvig Madisson
- Katarina Kliit
Hedvig Madisson on peaasi.ee nõustaja, koolitaja ja tegevusteraapia tudeng, kes on varasemalt õppinud muusikateraapiat ja kogemusnõustamist. Hedvig on pikka aega tegutsenud vaimse tervise alase aktivismiga ning olnud Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise juhatuse liige. Ta on viinud läbi regulaarseid “mölateraapia” nimelisi tugigruppe, esindades noori erinevatel üritustel ning tegeledes mitmete projektide ja põnevate algatustega. Mitmesuguste vaimse tervise raskuste ja kogemustega noorte heaolu on Hedvigi jaoks olnud südameasi, ning lisaks on ta tugiisikuna tegelenud ka lastega.
Katarina Kliit on Tartu Ülikooli keskkonnapsühholoogia doktorant, kes töötab Põlva Haiglas psühholoogina. Ta on omandanud magistrikraadi keskkonnajuhtimises kliimamuutuste tingimustes ning samuti psühholoogia magistrikraadi, kus keskendus kliinilisele psühholoogiale.
Öko-ärevus on tema südameteema, kuna see seob psühholoogia ja keskkonnamaailma omavahel. Vaba aega pühendab elukaaslasele, koerale ja sõpradele; samuti võib teda leida trennist või looduses.
Registreerimine
Koolitus on osa rahvusvahelisest projektist “Coping with Climate Anxiety: Learning Methods for Mental Health for European Youth”. Projekti partnerid on Peaasjad, JkpEV, Friends of the Earth Malta, Friends of the earth Denmark.
Rahastatud Euroopa Liidu poolt. Avaldatud seisukohad ja arvamused on ainult autori(te) omad ega pruugi kajastada Euroopa Liidu või Euroopa Hariduse ja Kultuuri Rakendusameti (EACEA) seisukohti ja arvamusi. Euroopa Liit ega EACEA nende eest ei vastuta.