Küsitlus kliimamure koolitusprogrammi kohta
Ootame arvamusi küsitlusele kliimamure koolitusprogrammi kohta.
Koolitusprogrammi eesmärk on luua juhendmaterjal, mis aitaks noortega töötavatel inimestel noori suunata kliimamurega tervislikumalt toime tulema ning seda läbi mõistmise, oskuste ja erinevate tööriistade, mis projekti raames luuakse.
Kui oled noorsootöötaja, vaimse tervise ekspert, õpetaja, esindad keskkonnaorganisatsiooni, lapsevanem või puutud kliimamurega kokku mõnel muul viisil, siis ootame sinu vastuseid allolevale küsitlusele. Need aitavad meil kokku panna võimalikult vajaliku ja asjaliku koolitusprogrammi.
Veame Eesti Rohelise Liikumisega rahvusvahelist kliimamure leevendamise projekti CALM-EY, mille eesmärgiks on leevendada noorte kliimamure negatiivseid mõjusid vaimsele tervisele, arendades noortega töötavate spetsialistide pädevusi noorte kliimamurega toimetulekus ning täiendades nende teadmisi kliimamure potentsiaalsest mõjust vaimsele tervisele. Töötame välja erinevad juhendmaterjalid nii noortega töötavatele spetsialistidele kui noortele endile.
*Kliimamure defineeritakse kui
1) ökoloogilise ja kliimakriisiga seotud hirmu ja ebakindluse tunnet tuleviku ees.
Selle süvenedes võib inimene jõuda
2) ärevuseni seoses halvenevate keskkonnaolude ja kliimamuutusega.
Ärevus võib viia
3) kroonilise stressini hirmu pärast keskkonnasüsteemide kokkuvarisemise ees.
Kliimamure leevendamise projekti raames teeb ERL koostööd NOAH, YFoE Malta, Peaasjade ja JKPeVga.
Projekti toetab:
Projekti rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ega HARNO seisukohti. Euroopa Liitu ega HARNOt ei saa hoida nende eest vastutavana.