Skip to main content

Konverents “Kliimasõbralik koolitoit” toimub 8. aprillil

2022-02-28 10:36:48

CLIKIS võrgustik ja Eesti Roheline Liikumine kutsuvad 8. aprillil kell 10:00-17:00 toimuvale üle-euroopalisele veebikonverentsile “Kliimasõbralik koolitoit”.

Koolitoit ning -köögid on suur ja oluline valdkond, kus avalikul sektoril on väga konkreetsete ja lihtsate sammudega võimalik sekkuda oma haldusala kliimamõjusse ning seda vähendada, pakkudes samas tervislikku, maitsvat ja lapsesõbralikku toitu.

Konverentsile on oodatud koolijuhid, köökide ja toitlustuse eest vastutavad inimesed, omavalitsuste tervishoiu- ja hariduse valdkonna ametnikud ja teised, kes on huvitatud kliimasõbralikust koolitoidust.

Konverentsi esimeses osas arutletakse teemadel nagu säästev toidutehnoloogia ja toidu kliimamõju ning seos kliimakaitsega. Eeskuju pakub Göttingeni linnavalitsuse köögioperatsioonide juht Anja Köchermann, kes tutvustab, kuidas kõik Göttingeni koolid ja lastaeiad viimase paari aasta jooksul on läinud üle kliimasõbralikule menüüle, tehnoloogiale ja praktikatele.

Tulevikusuundi toidutootmises ja -tarbimises tutvustab Soome WWFi esindaja Stella Höynälänmaa, esindades projekti Eat4Change, kus osaleb ka Eesti Looduse Fond.  

Kell 13:45 saab sõna Eesti Rohelise Liikumise tegev- ja projektijuht Marilin Eessalu, kes annab ülevaate Eesti kooliköökide kliimamõju analüüsitulemustest ning räägib lähemalt valdkonna võimalustest keskkonnamõju vähendamiseks.

Lisaks kutsutakse osalejaid ühinema ja oma kogemusi vahetama nelja pärastlõunase töötoa jooksul: 

  • Kliimasõbralikud taimsed tooted 
  • Söökla ja köögi korraldus, toiduraiskamise ennetamine
  • Energiasäästlik köögitehnoloogia ja -praktikad
  • Kliimakaitse tööstuslikes köökides

Konverentsi töökeel on inglise keel, oodatud on kõik huvilised. Konverentsi kava saab lähemalt uudistada siit

Osalemiseks tuleb täita registreerimisvorm.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!