Skip to main content

MIS ON KLIIMAMURE?

Eesti Roheline Liikumine puutub igapäevaselt kokku keskkonnaprobleemidest põhjustatud ärevuse ja depressiooniga nii noorte kui vanemate seas ning on kursis vastava teema arengutega välismaal. Kuigi sõna kliimamure viitab murele, hõlmab see seisund erinevate emotsioonide kogumit nagu viha, lein, meeleheide, kurbus, hirm, lootusetus, süütunne, jõuetus, häbi, masendus jm.

Kliimamure all mõistetakse peamiselt:

  • kroonilist hirmu keskkonnasüsteemide kokkuvarisemise ees;
  • ärevust/ahastust seoses halvenevate keskkonnaoludega ja kliimamuutusega;
  • muret seoses ökoloogilise kriisiga.

Kliimamure on loomulik kohanemisreaktsioon tõelistele eksistentsiaalsetele ohtudele ning võib mõjutada inimese elu erinevaid tasandeid negatiivselt.

Töötuba on suunatud noortele, noortega töötavatele inimestele, kui ka töökollektiividele, kes soovivad mõista, osata toetada ja ise toime tulla kliimamure erinevate mõjudega.


KELLELE TÖÖTUBA ON MÕELDUD?

Kliimamure töötuba on suunatud eelkõige noortele ja noortega töötavatele inimestele, kes seda kogevad ning soovivad seda iseendas mõista, näha põhjuseid ja perspektiive ning õppima kliimamuret looma positiivseks katalüsaatoriks, mis paneb tegutsema ning annab enda elule rohkem tähendust selle kaotamise asemel. 

Koolitust võivad tellida ka erinevad asutused, kes on muutuva kliima tingimustes pidanud teemaga rinda pistma ja sooviksid oma kollektiivi koolitada esilekerkivate emotsioonidega toimetulekuks.

Töötuba viib läbi:

Karola on ERLi projektijuhina pikaajaliselt noorte kliimaärevusega kokku puutunud ning tunneb teemat läbi ja lõhki. Ta on õppinud Eesti Maaülikoolis loodusturismi mõistes keskkonna süsteemides toimuvat, uurinud lõputöös looduse mõju inimese tervisele. Kogedes ökoärevuse laastavat mõju iseendas, on ta muutnud selle katalüsaatoriks oma elus ja ühiskonnas positiivsete muutuste loomiseks.

Loodus ja vaimne tervis on tema jaoks olulisel kohal ning ta on pühendunud teemale valgust heitma ja aitama ökoärevuse negatiivset mõju positiivseks muuta. 

MIDA TÖÖTUBA SISALDAB?

Koolituse jooksul:

  • aidatakse mõista kliimamure kogemise põhjuseid ja taustsüsteeme;
  • tuvastatakse erinevaid emotsioone ja avaldumise viise, mis sellega kaasnevad;
  • selgitatakse emotsioonide ja kliimamure rolli üksikisikuna ja ühiskonnas tervikuna;
  • aidatakse mõista selle kogemise vajalikkust;
  • tutvustatakse erinevaid enesehoiu tehnikaid;
  • pannakse kokku igaühe enda süvahoolitsemise plaan ehk tegevuste plaan, kuidas praegustes tingimustes erinevatel tasanditel enda eest hoolt kanda;  
  • jagatakse kogemusi ja vastavaid materjale;
  • pakutakse turvalist ruumi oma mõtete, tunnete ja kogemuste jagamiseks.

Teenus viiakse läbi:

  • tellija ruumides kohapeal (kuni 20 inimest);
  • Tartu Loodusmajas või teises kuni 20 inimest mahutavas kohas (lisandub ruumirendi tasu);
  • veebi teel.

HEA TEADA

Teenuse broneerimiseks kirjuta karola@roheline.ee. Teiega võetakse ühendust ning lepitakse kokku kliendist lähtuvalt toimumiskoht ja muu teenusega seonduv.

2 tundi kestva teenuse hind on 360 EUR ja osaleda saab kuni 20 inimest.
Kuna noored ja nende vaimne tervis on Eesti Rohelise Liikumise jaoks väga tähtsad, siis pakume hinnasoodustust -10% teenuse täishinnast grupile, mis koosneb inimestest, kelle vanus jääb alla 26. eluaasta.

Kasutatud pildid: Freepik.

Metsakümblusretk

Sooviksid töötuba hoopis vabas õhus?

Anna meile oma soovist märku ning töötoa läbiviija viib osalejad imekaunisse ja elurikkasse Eesti loodusesse, kus lisaks eespool mainitule saab teie seltskond osa ka kosutavast metsakümblusretkest!

Metsakümblusretk on sensoorne kogemus, kus kõiki oma 5 meelt kasutades rahulikult looduses liigutakse vaikselt, loodust vaadeldes ja sügavalt hingates.

Fookuses ei ole mitte matk, vaid looduse kogemine oma kõigi meeltega. Metsakümblusretk pakub võimalust iseenda ja loodusega ühenduda, lõõgastuda ning kogeda looduse tervendavat mõju.