Skip to main content

30.09 – Kliimaahastuse enesehoiu tehnikate töötuba

2022-09-12 19:29:19

Oled oodatud 30. septembril kell 18-20 kliimaahastuse enesehoiu tehnikate töötuppa.

Tuleviku ja praegusi väljavaateid arvestades keskkonna- ja sotsiaalsete probleemide valguses on loomulik reaktsioon kogeda mingil moel ökoärevust, kuid kahjuks ei ole alati loomulik osata sellega toime tulla nii, et tervis ja igapäeva tegevused ei kannataks.

Selle töötoaga omandad mõistmise ja oskused iseend ning kaaslasi keskkonnas ja ühiskonnas toimuva valguses mõista, toetada ja nii aitad kaasa ka vaimse tervise paranemisele.

Töötuba põhineb psühhoterapeudi Jo McAndrewsi meetoditel, mida viib läbi Katarina Kliit, kes on psühholoog, Tartu Ülikooli psühholoogia doktorant ja TÜ ja Eesti Maaülikooli keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes õppekava magistrant.

Töötoas käsitleme:

♦️ Taustsüsteemide selgitamist
♦️ Kliimaahastuse mõtestamist
♦️ Süvahoole tutvustamist (radical nurturing)
♦️ Praktilisi harjutusi.


📌 Osalemiseks registreeri end siin.

Üritus on TASUTA ja toimub Tartu Paranduskeldris

Katarina kirjeldab end nii:
“Kliima- ehk ökoärevus on aja jooksul saanud minu südameteemaks. Ma seisan psühholoogia ja keskkonnateadmiste ristteel, kandes Põlva Haigla psühholoogi, Tartu Ülikooli psühholooga doktorandi, TÜ ja EMÜ keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes õppekava magistrandi rolli. Viimased poolteist aastat olen pidevalt mõtestanud ökoärevuse võimalikke kujunemisteid ja otsinud leevenduskohti. Loodan kogutud teadmisi kõigiga jagada ja huviga kuulan sinu kogemusi kliimakriisiga silmitsi seismisel.”

Tutvu Jo McAndrewsi tööga siin: https://www.jomcandrews.com/about

Töötuba on osa Eesti Rohelise Liikumise pilootprojektist ökoärevuse (ecoanxiety/climate distress) teemadel Eestis.

Küsimuste korral kirjuta karola@roheline.ee.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!