Skip to main content

Euroopa energiakogukondade riiklikud rahastamisvõimalused

2023-03-23 08:35:42

Eesti Rohelise Liikumise partnerorganisatsiooni CEE Bankwatch Networki, REScoop.eu ja CAN Europe’i koostöös jõudis avalikkuseni väljaanne pealkirjaga “Euroopa energiakogukondade riiklikud rahastamisvõimalused” (“Public financing opportunities for energy communities in Europe”).

Väljaandes antakse ülevaade kogukonnaenergia toetusvõimalustest ELi riiklike rahastamisprogrammide (ühtekuuluvuspoliitika ning taaste- ja vastupidavusrahastu) kaudu. Peamine eesmärk on teavitada energiakogukondi ja poliitikakujundajaid energiakogukondi puudutava avaliku raha kasutamise hetkeseisust. Lisaks antakse ülevaade, mil määral toetavad ühtekuuluvus-, taaste- ja vastupidavuspoliitika programmid energiakogukondade arengut kaheteistkümnes Euroopa riigis.

Ingliskeelne ülevaade selgitab täpsemini ka Hollandi, Itaalia ja Kreeka funktsionaalseid finantsmudeleid, mida saaksid juhtivorganisatsioonid järgnevatel rahastuspeerioodidel arvesse võtta. ´

Käesolevale tutvustavale väljaandele järgneb põhjalikum analüüs, mis käsitleb rahaliste vahendite eraldamist energiaühistutele erinevate riiklike rahastamisprogrammide kaudu 14 riigis, nende seas ka Eesti.

Ülevaadet on võimalik näha ning alla laadida:

Küsimuste korral saab ühendust võtta ülevaate juhtivautoriga:
chris.vrettos@rescoop.eu.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!