Skip to main content

ERL kutsub filmi- ja aruteluõhtule tuumajaamade valedest

2023-09-18 04:17:18

Keskkonnahuvilised on oodatud Tallinnasse Vanalinna Sõpruse kinno 21. septembril kell 19 vaatama dokumentaalfilmi “Aatomi ajupesu – väikeste tuumajaamade suured valed”. Filmile järgneb arutelu režissöör Jan Haakeniga.

Film kajastab aktivistide, kohalike elanike, teadlaste ning juristide poolt aastakümneid eestveetud vanade tuumajaamade sulgemise kampaaniate õppetunde ning toob need teadmised tänapäeva. Film, mis sai 2023. aastal selekteeritud ka Sotsiaalse Õigluse Filmifestivali kavasse, juhib tähelepanu moodultuumajaamadele, millega kaasnevad mitmed riskid – kõrge hind, õnnetuste risk ning lahendamata tuumajäätmete probleem. Ehkki film räägib õppetundidest Ameerikas, seisame ka meie Eestis just praegu samade küsimustega silmitsi.

“Eesti avalikus ruumis on seni domineerinud ühe tuumaenergiat propageeriva eraettevõtte sisuturunduslik narratiiv. Selle kõrval on valdavalt vaikides tegutsenud ministeeriumid, kulutades sadu tuhandeid eurosid analüüsidele, kuhu ja kuidas tuumajaama rajada. Eesti Roheline Liikumine (ERL) kutsub arutlema selle üle, kas Eesti üldse vajab tuumaenergiat ning milliseid riske toob kaasa lootmine väikereaktorite peale, mida veel olemas ei ole,” kommenteeris ERLi väiketuumajaamade vanemekspert Madis Vasser

Filmi vaatamisele järgneb ingliskeelne arutelu režissöör Jan Haaken’iga, milles osalevad ka kommunikatsiooniekspert Kaspar Kruup ning publik. Arutelu veab Eesti Rohelise Liikumise moodusltuumajaamad vanemekspert Madis Vasser. Film on inglise keeles ning eestikeelsete subtiitritega, kestus 46 minutit. 

Jan Haaken on Portlandi osariigi ülikooli psühholoogia emeriitprofessor, kliiniline psühholoog ning dokumentalist. Tema rahvusvaheliselt auhinnatud dokumentaalfilmid keskenduvad inimestele, kes teevad stressirohkeid töid ühiskonna äärealadel.

Rohkem infot ja prii pääsme saab lunastada kino Sõprus kodulehelt: kinosoprus.ee.

Uudista üritust ja märgi end osalejaks ka Facebookis.

Rohkem infot filmi kohta leiab: www.atomicbamboozle.com.

Lisainfo: Madis Vasser, madis@roheline.ee.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!