Skip to main content

Keskkonnadebatt Euroopa Parlamendi valimiste eel: kuidas ohjeldada keskkonnakriisi?

Eesti Roheline Liikumine ja Eestimaa Looduse Fond kutsuvad Euroopa Parlamendi valimiste eelsele keskkonnapoliitika debatile 22.02 kell 17.30-19.30 Kultuurikatla Stalkeri saalis.

Et kohtade arv saalis on piiratud, palume debatile tulemiseks endast märku anda siin: https://forms.gle/b8Jh4m1rCrmg1NuDA

Teadlaste andmetel on inimkond praeguseks Maa üheksast taluvuspiirist ületanud kuus. Sellega oleme inimkonnale vajaliku loodusliku tasakaalu kõikuma löönud. Kuidas vältida olukorra halvenemist?

Järgnevatel aastatel on nii Eestis kui ELis tarvis tegeleda korraga nii kliima- kui ka elurikkusekriisi ohjeldamisega. See tähendab võimalikult kiiret fossiilsete kütuste kasutamisest loobumist, põllumajanduse keskkonnasõbralikumaks muutmist ja muud. Õnnestumiseks peab kliimapoliitika toetuma teadusele ning olema järjekindlalt nõudlik.

Debatil püüame harutada Eesti erakondade mõtteid ja plaane eeltoodud teemadel ning saada aru, kuidas kavatsevad erakonnad keskkonna eest Euroopa tasandil seista.

Debatti modereerib ajakirjanik Johannes Tralla.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 6.-9.06.2024.

Üritust korraldavad Eesti Roheline Liikumine projektide Euroopa Kliimapakt ja “Citizens Observatory for Green Deal Financing” raames, mida rahastab Euroopa Hariduse ja Kultuuri Rakendusagentuur (EACEA) ning Eestimaa Looduse Fond.