Skip to main content

Aruteluõhtu “Konservatiivide (para)toksiline suhe kliimaga”

2021-10-11 08:51:36

14. oktoobril kell 18:00 toimub Eesti Rohelise Liikumise aruteluõhtu koos huvikaitseeksperdi Maris Pedajaga, kes arutleb:

🔸 Millest on ajendatud kliimakriisi eitamine, hoolimata teaduslikust konsensusest inimtekkeliste kliimamuutuste osas?
🔸 Kuidas haakub rahvuskonservatiivne maailmapilt kliimakriisi eitamisega ja mis rolli mängib selles protsessis toksiline maskuliinsus?
🔸 Kuidas sillutada dialoogi kliimuutuste eitajate ja aktsepteerijate vahel, kui konflikti juured asuvad sügaval identiteedi tuumas?

Maris on mõtiskleja, poliitikajälgija ja pühendunud keskkonnaaktivist, keda tiivustavad keskkonnaeetika, poliitiline ökoloogia ja feministlikud lähenemised keskkonnaküsimustele. Ta katsub lõimida oma ellu võimalikult palju suplusi rabalaugastes, piparmünditeed ja kultuurilisi katarsisehetki. Maris on pälvinud poliitika-ja meediakraadi Rostocki Ülikoolist (BA) ning keskkonna ja kestlikkuse eriala kraadi Lundi Ülikoolist (MSc), sekka täiendanud end Bergeni ja Aarhuse ülikoolides vahetusüliõpilasena. Nüüd tegeleb Maris Eesti Rohelises liikumises rohepöörde ja õiglase ülemineku teemaga.

Kui soovid osaleda zoomi kaudu anna endast märku karola@roheline.ee. Ürituse leiad ka Facebookist.

Üritusel osalemiseks võta kaasa üks neist:
👉immuniseerimistõend
👉COVID-19 läbipõdemise tõend
👉viimase 72h jooksul saadud negatiivne testitulemus

Aruteluõhtu on osa sarjast, kus Eesti Rohelise Liikumisega seotud inimesed jagavad oma lugusid, soovitud tulevikuvisioone ja väljakutseid. Igal üritusel järgitakse turvalisema ruumi poliitikat.

Aruteluõhtu on osa Eesti Rohelise Liikumise projektist “System:Reset”, mida rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm. See üritus kajastab ainult autori seisukohti ja komisjon ei vastuta selles sisalduva teabe võimaliku kasutamise eest. Küsimuste korral kirjuta: karola@roheline.ee.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!