Skip to main content

Aruteluõhtu “Aktivism kui lahendus keskkonnaprobleemidele?”

2021-10-01 06:55:41

7. oktoober kell 18:00 toimub Eesti Rohelise Liikumise aruteluõhtu koos Fridays For Future Tartu eestvedaja Henri Holtsmeieriga, kes arutleb mida tähendab aktivism ja mis rolli see ühiskondlike muutuste elluviimisel mängib, miks lasub just kodanikuliikumistel kriitiline tähtsus ühiskondlike muutuste saavutamisel ning kuidas ta jõudis aruteludest sotsiaalmeedia kommentaariumites noorteliikumise koordinaatoriks.

Henri on aktiivne poliitika mõjutaja noorteliikumises, korraldab Tartus igareedeseid meeleavaldusi, aitab kaasa kogukonna üles ehitamisel, osaline koos Fridays For Future Eesti noortega Eesti Energia poolt plaanitava Õlitehase loomise kohtusse kaebamises ning korraldab kliimateemadel külalistundide andmist koolides. 

Aruteluks tuleb kuidas mõjutavad aktivismi tegevused tema igapäeva elu ning maailmaga suhestumist ning kuidas aina tõsisemaks muutuva keskkonnakriisi tingimustes oma tulevikku planeeritakse.

Loe ka Henri avaldatud arvamusartiklit aktivismist. Osalemiseks registreeri end SIIN. Üritus on TASUTA ja Zoomi vahendusel. Facebooki üritus on kättesaadav sellelt lingilt.

Aruteluõhtu on osa sarjast, kus Eesti Rohelise Liikumisega seotud inimesed jagavad oma lugusid, soovitud tulevikuvisioone ja väljakutseid. Igal üritusel järgitakse turvalisema ruumi poliitikat. Aruteluõhtu on osa Eesti Rohelise Liikumise projektist “System:Reset”, mida rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm. See üritus kajastab ainult autori seisukohti ja komisjon ei vastuta selles sisalduva teabe võimaliku kasutamise eest.

Küsimuste korral kirjuta: karola@roheline.ee.

Foto: Dominic Wunderlich Pixabay`st.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!