Uudised

Pressiteade: Keskkonnaühendused ootavad riigilt selget tegevusplaani kliimavaenulikust põlevkivienergeetikast loobumiseks

22. oktoober 2018

8. septembril toimus elektrivaba tund

05. september 2018

8. september on päev, mil korraldatakse üle maailma erinevaid meeleavaldusi, et nõuda fossiilsetest kütustest vabanemist (https://riseforclimate.org). Kasvuhoonegaaside õhkupaiskamine põhjustab ülemaailmseid kliimamuutuseid, mis omakorda tekitavad surnud tsoone meredes, maismaade kõrbestumist ja merevee taseme tõusu. Eestis emiteerib 94% süsihappegaasi heitest põlevkivitööstus. Lisaks esineb põlevkivitööstuse lähedal elavatel inimestel sagedamini erinevaid terviseprobleeme.

Estonia needs a plan – and support – to get rid of its dirty oil shale

03. september 2018

ERL energiaeksperdi ja CEE Bankwatch Networki eestipoolse koordinaatori Teet Randma artikkel põlevkivist, mis ilmus ka väljaannetes Energypost.eu ja Estonianworld.com.

Estonia is the second largest emitter of CO2 per capita in the European Union and by far the most carbon-intensive economy among the OECD countries. The reason for that is oil shale, sedimentary rock that has been mined in Estonia for electricity generation since the fifties and, since recently, have also been used for liquid diesel fuel production.

Pressiteade: Riigikogule anti üle 1079 inimese pöördumine, toetamaks põlevkivilt taastuvenergiale üleminekut

30. aprill 2018

Pressiteade: Veel viimast nädalat saab toetada PÕXITi rahvaalgatust

04. aprill 2018

MTÜ Eesti Roheline Liikumine kutsub toetama PÕXITi rahvaalgatust. PÕXIT ehk põlevkivi-exit tähendab järkjärgulist üleminekut põlevkivilt taastuvatele energiaallikatele. Kollektiivse pöördumisega soovitakse riigilt selget otsust ning laiapõhjalist plaani põlevkivienergiast loobumiseks ning taastuvate energialahenduste leidmiseks. Põlevkivienergeetika on täna Eestis üks suurimaid keskkonnaprobleeme, põhjustades näiteks vee ja õhu saastumist, põhjavee taseme langust ning mitmeid tervisehädasid.

Algatust on tänaseks toetanud üle 700 inimese, oma allkirja saab anda veel nädala jooksul siin. Pöördumine jõuab Riigikokku arutusele ainult siis, kui koos on vähemalt 1000 allkirja.