Roheväljakutse kampaania

 

ROHEVÄLJAKUTSE ON SELLEKS KORRAKS LÕPPENUD!

Aitäh kõigile osalejatele ja kaasa elajatele! Käitugem ikka teadlikult ja vastutustundlikult, et loodusel ja iseendal oleks hea! Auhinnaloosi võitjad leiad SIIT.

 

ÜHINE ROHEVÄLJAKUTSEGA!

Roheline liikumine kutsub märtsis liituma "Roheväljakutsega", tegu on üle-eestilise kampaaniaga, mille eesmärgiks on inspireerida ja motiveerida inimesi muutma oma eluviisi keskkonnasõbralikumaks. Väljakutse toimub 1.-10. märtsil ning liituda võib igaüks, kes hoolib Eesti loodusest. Pane ennast proovile, kas suudad elada 10 päeva keskkonnahoidlikult?

Roheväljakutse innustab proovima säästlikku tarbimist, tervislikku toitumist, taaskasutust ning vee- ja energiasäästu, et  anda oma isiklik panus parema elu heaks. Võidab nii loodus kui sina ise. Üheskoos oma edusamme jagades on keskkonnasäästlik tarbimine lihtne ja lõbus.

 

MIS SIND EES OOTAB?

Sind ootab ees 10-päevane teekond keskkonnahoidlikuma elu poole. 1.-10. märtsil saavad väljakutses osalejad iga päev täita erinevaid keskkonnasäästuga seotud ülesandeid. Väljakutse sisaldab ülesannet, mille raskusastme saad ise valida, lisaks saad juurde lugeda, miks antud tegevus keskkonnahoiu mõttes oluline on.  Iga ülesande täitmise kohta tuleb osalejatel märku anda väljakutse Facebooki grupis (postituse või foto näol) või alternatiivina saata kiri tagasisidega meile meilile. Meili teel tagasiside saatmine annab võimaluse osaleda ka neil, kellel Facebooki kontot ei ole (täpsemad juhised meilitsi tagasiside saatmise kohta leiad siitsamast lehelt alla kerides). Kui oled läbinud kõik 10 alamväljakutset, siis võid võita põnevaid auhindu.

Ootame sind väljakutses osalema ka siis, kui sa juba igapäevaselt keskkonnasõbralikku eluviisi järgid. Pakume sulle uusi mõtteid ja inspiratsiooni, kuidas anda veelgi suurem panus keskkonna heaks.

     

 

KUIDAS VÄLJAKUTSEGA LIITUDA?

Kuidas väljakutsega liituda? 1) Ühine "Roheväljakutse 2017 osalejad" grupiga Facebookis: www.facebook.com/groups/1744048069242763/ 2) Jälgi iga õhtu kampaania veebilehel "Taustakirjad ja ülesanded" alateemat. Sealt leiad juba toimunud teemapäevad ja ülesanded, kuid lisame sinna iga väljakutse päeva õhtul ka järgmise päeva ülesanded ja teema. Neile, eks registreerusid enne väljakutse algust, saadame kogu info meilile.

Väljakutsega saad liituda igal ajal! Hiljem liitudes võid soovi korral eelmiste päevade ülesanded järgi teha.

Väljakutse ei piirdu ainult ülesande täitmisega, vaid me tahame sellest ka kuulda! Iga ülesande täitmise kohta tuleb osalejatel märku anda väljakutse Facebooki grupis (postituse või foto näol) või alternatiivina saata kiri tagasisidega meile meilile. Meili teel tagasiside saatmine annab võimaluse osaleda ka neil, kellel Facebooki kontot ei ole (täpsemad juhised meile meilitsi tagasiside saatmise kohta leiad siitsamast lehelt alla kerides).

Kui sul on küsimusi, kirjuta julgelt meriliisroheline.ee

 

AUHINNAD

Et motivatsioon ei raugeks, oleme roheväljakutse läbinutele välja pannud kolm magusat peaauhinda:

  • Elektriauto 3-päevane kasutusõigus;

  • Nädalavahetuse puhkus Võrumaal asuvas Palometsa loodusmajas;

  • Räätsamatk rabas 4-le inimesele.

   

Lisaks nendele auhindadele loosime välja ka 46 eriauhinda, mille on välja pannud meie helded toetajad. Suur aitäh toetuse eest järgnevatele ettevõtetele: Biomarket, JOIK, MTÜ Loodusajakiri, Biominerata, Naabri Jooga, ajakiri Sensa, Ruunipizza, vegankohvik Inspiratsioon, Matkasport ja teised.

Peaauhinnad ja eriauhinnad (kinkekaardid, kinkekomplektid ja temaatilised tooted) loositakse välja kõigi väljakutse läbinute vahel, kes on täitnud vähemalt 8 ülesannet 10-st ja sellest meile ka märku andnud. Auhinnaloos toimub 15. märtsil. Anname kogu väljakutse jooksul välja ka päeva temaatikaga seotud eriauhindu neile, kes on teinud silmapaistva postituse. Ole loov!

 

KUIDAS SAAN TEADA VÄLJAKUTSE TEEMA JA ÜLESANDED?

Enne väljakutse algust liitunud osalejad oleme liitnud Roheväljakutse meililisti ja neile jõuab järgmise päeva teema ja taustainfo iga päev meilile. Järgmist päeva puudutava infomeili saadame välja eelneva päeva õhtul (näiteks 3. märtsi teema ja ülesanded saad teada 2. märtsi õhtul).

Nendel osalejatel, kes on liitunud väljakutse jooksul, palume igapäevaselt silma peal hoida Roheväljakutse kampaania kodulehel. Alapeatüki "Väljakutse ülesanded ja taustakirjad" alla, lisame iga päeva õhtul värske info järgmise päeva ülesannete ja teema kohta (soovitame veebliehega tutvuda alates kella 19st).

 

TAGASISIDE SAATMINE

Ootame iga päeva ülesande täitmise kohta ka tagasisidet. Tagsiside saab meile edastada kahte moodi - 1) postitades selle Roheväljakutse Facebooki gruppi või 2) saates selle meili teel.

1) Facebooki postitamine

  • Tagsiside saatmine läbi Facebooki on kõige lihtsam ja mugavam.
  • Ootame sinult tagasisidet ülesande täitmise kohta "Roheväljakutse 2017 osalejad" Facebooki gruppi. Palume sul ülesande täitmise tõestuseks postitada gruppi kas pilt ja/või kommentaar.
  • Sul on aega päevaülesannet täita ja meile tagasisidet saata järgmise päeva õhtuni (nt kui saadame sulle ülesande meilile või avaldame kodulehel 4. märtsil, on sul aega selle täitmiseks ja tagasiside postitamiseks 5. märtsi õhtuni).

 

2) Meilipõhine osalemine

Juhul, kui sul puudub Facebooki konto või sa mingil põhjusel ei soovi meile ülesannete kohta tagasisidet jagada Facebooki grupis, siis oleme loonud võimaluse oma edusamme meiega jagada ka meili teel.

  • Iga päeva ülesande täitmise kohta tuleb meile saata tagasiside eraldi e-mailina.
  • Kirja pealkirja alla lisa väljakutse päev ja oma nimi (näiteks 1. päev Mari Puusepp).
  • Palun kirjuta oma ülesande tagasiside e-maili sisu ossa, vajadusel lisa pildifail manusesse.
  • Saada oma ülesannete tagasiside meie meilile valjakutseroheline.ee väljakutse toimumise päeva õhtuks (näiteks, kui ühe väljakutse toimub 3. märtsil, tuleb tagasiside saata hiljemalt 3. märtsi hilisõhtuks).

 

TOETAJAD