Video contest rules in English
Jätkusuutlik eluviis peaks olema meie kõigi teadlik valik. See nõuab oma igapäevaste harjumuste muutmist, kuid ka oma käitumise muutmist käies AVALIKEL ÜRITUSTEL nagu kontserdid, festivalid, piknikud, ekskursioonid jne. Me naudime küll kaunist muusikat, head seltskonda, toitu või lihtsalt loodust, aga tihtipeale kahjustame seda tehes ümbritsevat keskkonda.
Kas sa teadsid, et kõige suurema keskkonnamõjuga tegurid avalikel üritustel on transport ja jäätmed, järgnevad energiakasutus (nt generaatorid), veekasutus, pinnase tihenemine läbi liigse tallumise ja mürasaaste?
Videokonkurss "Keskkonnasõbralikud avalikud üritused" on osa Eesti-Läti koostööprojektist "Keskkonnasõbralikud avalikud üritused" ja selle eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust säästlikkuse ja jäätmetekke vähendamise kohta avalikel üritustel Lätis ja Eestis. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi Interreg programm.
VIDEOD PEAKS JUTUSTAMA KESKKONNATEEMALISE LOO:
Lisaks üritustel toimuvale, võib välja tuua ka korraldamisega kaasneva. Uurida tuleks ettevalmistusprotsessi, kohale jõudmise ja sealt lahkumisega seonduvat ja kõike, mis juhtub pärast ürituse lõppu, lähtudes sellistest aspektidest nagu transport, energia- ja veekasutus, jäätmete tekkimine ja jäätmekäitlus, vastutustundlik tarbimine, toiduvalikud jne.
Abistavad käsiraamatud, mis annavad ürituse korraldamisega seonduvatest keskkondlikest külgedest hea ülevaate:
Organizing Environmentfriendly Events
Organizing Climate-friendly Events
Green Toolbox
NB! Soovitame silmas pidada nii avalikke väli- kui ka SISEüritusi. Videolahendus ei pea koosnema tingimata kaadritest, mis filmitud reaalsetel üritustel - tegu võib olla ka animeeritud, lavastatud vms videolahendusega.
Ava oma meeled, vaata ringi, kasuta kujutlusvõimet ja pane kokku üks video!
Valik näidisideid (VAATA KA PIKEMAT NIMEKIRJA SISUIDEEDEST):
Näide 1. 100% täiuslikku avalikku üritust pole olemas - aga kui oleks, milline see oleks?
Näide 2. Festivalil prügikastis on peamiseks jäätmeks ühekordne tops - milline on ühekordse topsi eluring selle tootmisest selle hävimiseni?
Näide 3. Filmi oma pere keskkonnasõbralikult korraldatud jõulupidu - mida võiks sealt avalikule üritusele üle kanda?
Näide 4. Ühe keskkonnateadliku avalikul üritusel osaleja päev.
Näide 5. Intervjuud avalikul üritusel osalejatega/korraldajatega.
Konkursile oodatakse reklaamklippe ja lühifilme. Reklaamklipp peaks andma lühikese ülevaate mingist konkreetsest teemast. Lühifilmi on hea kasutada selleks, et minna mingisse teemasse rohkem süvitsi.
Mida tehakse konkursile laekunud videodega?
Videokonkursi eesmärk on saada mitmekülgset infot ja näiteid avalike üritustega seotud headest ja halbadest praktikatest üritustel osalejate endi pilgu läbi. Kogunenud videomaterjali kasutavad korraldajad (MTÜ Eesti Roheline Liikumine, MTÜ Homo Ecos, SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus) ka oma projekti kampaania raames, et ilmestada ja näidata avalikkusele erinevaid seoseid keskkonna ja avalike ürituste vahel.
*Korraldajatel on õigus eemaldada videod, mis ei ole kooskõlas konkursi eesmärkide või tingimustega.
**Esitades oma video konkursile annavad autorid konkursi korraldajatele loa kasutada seda nende kodulehel ja jagada sotsiaalmeedias viitega autoritele. Videot võib muuta koostöös autori(te)ga.
Peaauhind, milleks on 2x pääse Positivus festivalile 2018 ja Viljandi Pärimusmuusika festivalile 2018, antakse välja mõlemas kategoorias. Lisaks on erinevad auhinnad mõlema kategooria silmapaistvamatele ning loosiauhinnad kõigi osalejate vahel. Täpsem auhindade nimistu avalikustub lähiajal.
Auhindu antakse välja kahes kategoorias: filmitudengid ja filmihuvilised. Kui meeskonnas on vähemalt üks liige, kes on filmitudeng, peab video kuuluma filmitudengi kategooriasse.
HINDAMISKRITEERIUMID:
Parimad videod valib välja eesti ja läti ekspertidest koosnev žürii. (Täpsem info varsti tulekul!)
Võitjad kuulutatakse välja hiljemalt 14. juunil 2018.
Osalemiseks saada oma video ja sisesta kontaktinformatsioon SIIN .
Kui tekib küsimusi videokonkursi, selle reeglistiku ja videote esitamise protsessi kohta on kontaktisikuteks Eestis Eliisa Saksing eliisaroheline.ee (MTÜ Eesti Roheline Liikumine) ja Lätis Agita Pusvilka agita.pusvilkahomoecos.lv (MTÜ Homo Ecos).