Inimesed

Marian Hiire

Juhatuse liige
marian@roheline.ee

Olen üles kasvanud maal ja olen pisikesest peale pidanud loomulikuks, et prahti maha ei visata ning et inimestel tuleb looduse rütmide järgi elada. Ülikoolides olen õppinud ökoloogiat, okeanograafiat, pedagoogikat ja õigusteadust – enda jaoks olen kokku pannud võrdlemisi tervikliku pildi sellest, mis meil siin maailmas parasjagu toimub, kus on kitsaskohad ning mida saan mina teha, et Maa peal saaksid ka minu lapselapsed elada.

Lisaks ülikooliteadmistele olen enda jaoks avastanud permakultuuri, mis pakub järjepidevat inspiratsiooni ja lootust – kuna tegemist on disainisüsteemiga, mis tegeleb aktiivselt loodusega kooskõlas olevate lahenduste otsimisega. Arvan, et kõige tähtsam muutuste allikas asub inimese kahe kõrva vahel ning tegelen järjepidevalt ka inimeste teadlikkuse tõstmisega.

Eesti Rohelise Liikumise liige olen olnud 14 aastat, nüüdseks teist aastat juhatuse liikmena. Näen, et sellist organisatsiooni on inimestele vaja – selleks, et olla tasakaalustavaks hääleks ning tegutsejaks neil aegadel, mil ressursside piirid hakkavad kätte jõudma ning rohkem maakerasid elamiseks pole võtta. Tahan anda oma panuse, et “rohelisus” oleks taas normaalsus ning et kokku saaks kriitiline mass inimestest, kelle valikud on suunatud nii looduse kui inimkonna hüvanguks toimimisele.

 

+3725260906